Ndërrimi i gypave do të lërë 48 orë pa ujë disa fshatra në Gjakovë - Bota Sot
Ndërrimi i gypave do të lërë 48 orë pa ujë disa fshatra në Gjakovë

Gjakova

Ndërrimi i gypave do të lërë 48 orë pa ujë disa fshatra në Gjakovë

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 09:01
KRU “Gjakova”

KRU “Gjakova” njoftoi se sot për shkak të punimeve, disa fshatra të Gjakovës do të mbesin pa ujë të pijshëm.

Departamenti Teknik i kësaj kompanie njoftoi se si rezultat i punimeve për ndërrimin e gypave si dhe pajisjeve hidro-mekanike në rezervuarin në Palabardh, do të ndërpritet uji për fshatrat Novosellë, Sopot, Janosh dhe Palabardh.

Konsumatorët e këtyre fshatrave do të mbesin pa ujë prej sot në ora 12:00 deri të mërkurën në ora 12:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...