Falë reagimeve të gjermanëve, Adelina nga Kosova është kthyer në Gjermani

Gjermania

Falë reagimeve të gjermanëve, Adelina nga Kosova është kthyer në Gjermani

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 13:08
Adelina Ajeti

Në muajin nëntor të vitit 2020, një dëbim veçanërisht i paarsyeshëm nga Leipzigu i Gjermanisë shkaktoi shumë eksitim: Në mes të natës ishte deportuar për në Kosovë mamia e re Adelina Ajeti, edhe pse ajo kishte qenë prej kohësh një specialiste e pazëvendësueshme në ordinancën e mamisë së Dagmar Roger dhe gjithashtu e kishte kryer shkallën e fundit praktike të nevojshme.

Por irritimi i vendasve ia vleu. Adelina është kthyer në Lajpcig dhe ka përfunduar diplomimin më të rëndësishëm.

“Këtë javë Adelina arriti suksesin më të rëndësishëm. Ajo e kaloi testin e njohurive dhe kështu do të marrë njohjen e Bachelorit të saj për mami.

Kështu që ne së shpejti do të jemi në gjendje të flasim për një fund të lumtur”, pohon Emily Roger, e cila që nga nëntori e kishte bërë publike gjithë ngjarjen me Adelinën.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat