Gjermani: Gjeorgjianët sulmojnë fizikisht shqiptarin - Bota Sot
Gjermani: Gjeorgjianët sulmojnë fizikisht shqiptarin

Gjermania

Gjermani: Gjeorgjianët sulmojnë fizikisht shqiptarin

Fitim Dika Nga Fitim Dika Më 14 tetor 2017 Në ora: 14:30
Ilustrim

Shumë persona kanë sulmuar fizikisht shqiptarin 46 vjeçar në kampin e refugjatëve në Heidelberg, Patrick Henry Village, shkruan “rheinneckarblog.de”. Policia ka arritur të arrestojë agresorët gjeorgjianë (23 dhe 25 vjeç) të premten mbrëma.

Motivet e sulmit ndaj shqiptarëve nuk dihet, ndërsa shqiptari është dërguar me urgjencë në spital./Bota sot

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera