“Kosova dhe Gjermania, miqësi, partneritet dhe vizion të përbashkët strategjik” - Bota Sot
“Kosova dhe Gjermania, miqësi, partneritet dhe vizion të përbashkët strategjik”

Gjermania

“Kosova dhe Gjermania, miqësi, partneritet dhe vizion të përbashkët strategjik”

Nga: N.H Më: 27 qershor 2018 Në ora: 13:47
Frank-Walter Steinmeie dhe Astrit Zemaj

Ushtruesi i detyrës së ambasadorit në Gjermani, Astrit Zemaj, ka realizuar një vizitë në Bremën, së bashku dhe nën patronatin e Presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

Ai thotë se Kosova dhe Gjermania vazhdojnë të kenë miqësi, partneritet dhe vizion të përbashkët strategjik, përcjell “Bota sot”.

Zemaj këto i bëri të ditura përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook.

Ja postimi i plotë Astrit Zemajt:

Kosova dhe Gjermania, miqësi, partneritet dhe vizion të përbashkët strategjik.

Sot vizitë informative një ditore në Bremën, së bashku dhe nën patronatin e Presidentit të Republikës Federale të Gjermanisë, SHTZ. ËALTER STEINMEIER, dhe ambasadorët e shteteve të akredituara në Berlin.

Foto: International Space Station ISS/ArianeGroup and German Aerospace Center.

"Unë, nuk e kam ëndërruar ndryshe Republikën e Kosovës, përpos Kosovës euro-atlantike". 

Astrit Zemaj, I ngarkuar me Punë a.i. në Gjermani.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera