E gjithë policia gjermane u çudit me këtë çift nga Kosova... - Bota Sot
E gjithë policia gjermane u çudit me këtë çift nga Kosova...

Gjermania

E gjithë policia gjermane u çudit me këtë çift nga Kosova...

Më: 1 korrik 2018 Në ora: 07:59
Foto ilustrim

Kur pa këtë skenar një 16 vjeçar nga Kosova ndërhyri për të mbrojtur bashkëkombasit e tyre dhe sulmoi me një dru babain afgan.

Një përleshje banale mes fëmijëve në një kamp refugjatësh në Hanover ka pasuar me përleshjen e prindërve të tyre me nacionalitete të ndryshme. Siç kumtoi policia gjermane të premten, prindërit e tyre janë përleshur rëndë fizikisht.

Një 44 vjeçar nga Afganistani qëlloi 33 vjeçarin shqiptar. Më pas fëmija 16 vjeçar i afganistanezit qëlloi me thikë 13 vjeçarin shqiptar. Kur pa këtë skenar një 16 vjeçar nga Kosova ndërhyri për të mbrojtur bashkëkombasit e tyre dhe sulmoi me një dru babain afgan. U desh ndërhyrja policore për të ndarë palët në përleshje. Dy afganët pësuan lëndime me prerje.

Hetimet vijojnë, ndërsa dy palët janë ndarë në kampe të ndryshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera