Publikohen fotot, Zemaj në takim me kancelaren Merkel - Bota Sot
Publikohen fotot, Zemaj në takim me kancelaren Merkel

Gjermania

Publikohen fotot, Zemaj në takim me kancelaren Merkel

Nga: A.ZH Më: 30 gusht 2018 Në ora: 15:40
Astrit Zemaj dhe Angela Merkel

Ushtrues detyre i ambasadorit të Kosovës në Gjermani, Astrit Zemaj, ka treguar se sot ka pranuar fotografitë nga Qeveria gjermane, për takimin që kishte me kancelaren Angela Merkel, në muajin korrik.

Zemaj në një postim në Facebook, ka thënë se për të ishte nder i veçantë, të takonte kancelaren Merkel.

“Personaliteti i saj, i nje lideri të fuqishëm dhe karizmatik, reflekton paqe, siguri, liri dhe humanizëm për popullin e saj dhe një Evropë të bashkuar për të gjithë”, ka shkruar ai, përcjell Bota sot.

Postimi i plotë i Zemajt:

Personaliteti i saj, i nje lideri të fuqishëm dhe karizmatik, reflekton paqe, siguri, liri dhe humanizëm për popullin e saj dhe një Evropë të bashkuar për të gjithë.

Nder i veçantë secili nga takimet me Kancelaren e RFGJ, Dr. ANGELA MERKEL.

Fotot e pranuara sot nga protokoli gjerman.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...