Gjilani dhe “Jetimët e Ballkanit” ndërtojnë 10 shtëpi për familjet në nevojë - Bota Sot
Gjilani dhe “Jetimët e Ballkanit” ndërtojnë 10 shtëpi për familjet në nevojë

Gjilani

Gjilani dhe “Jetimët e Ballkanit” ndërtojnë 10 shtëpi për familjet në nevojë

Më: 16 janar 2019 Në ora: 15:28
Lutfi Haziri dhe Shoqata humanitare “Jetimët e Ballkanit”

Shoqata humanitare “Jetimët e Ballkanit” ka konfirmuar përkrahjen për familjet me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, duke qenë pjesë e projektit për ndërtimin e 10 shtëpive të reja në Komunën e Gjilanit për vitin 2019.

Një gjë e tillë u bë e ditur gjatë takimit që kreu i Gjilanit Lutfi Haziri pati sot me kryetarin e shoqatës “Jetimët e Ballkanit” Halil Kastrati.

“Aktualisht jemi duke bërë renovimin e 6 shtëpive për raste me gjendje të rëndë ekonomike dhe sociale, gjithashtu do të ndërtohen edhe tri shtëpi të reja tashmë të konfirmuara nga Komuna e Gjilanit. Shoqatës “Jetimët e Ballkanit”, sot i kam konfirmuar mbështetjen e Komunës edhe për dhjetë shtëpi të reja gjatë vitit 2019. Njëkohësisht, kemi marrë konfirmimin e menjëhershëm që gjatë muajit të ardhshëm të strehohet një familje me fëmijë jetim dhe një falënderim i veçantë për shoqatën dhe donatorin, që sot do të bëjnë me banesë të re një familje e cila ka kushte tepër të vështira”, tha Haziri.

Ndërsa, Halil Kastrati, në emër të shoqatës, ka thënë se bashkëpunimi me Komunën e Gjilanit bënë të mundur që të ketë më shumë shtëpi të ndërtuara dhe uljen e numrit të madh të familjeve skamnore në këtë komunë.

Përndryshe, Komuna e Gjilanit në marrëveshjen e bashkëpunimit e cila do të nënshkruhet së shpejti, do të participojë më 50 mijë euro për 10 shtëpi për familjet në nevojë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...