Kjo është gjendja e rrugës Prishtinë – Gjilan

Gjilani

Kjo është gjendja e rrugës Prishtinë – Gjilan

Më: 22 mars 2021 Në ora: 09:39
Gjendja e rrugës Prishtinë – Gjilan

Reshjet e mëdha të borës që kanë rënë gjatë natës kanë mbuluar rrugët e Kosovës.

Një pjesë e madhe e tyre janë të papastruara dhe po shkaktojnë edhe vështirësi në qarkullim.

Mbrëmjen e së dielës, për shkak të kushteve atmosferike dhe rrugëve të papastruara, janë shkaktuar aksidente trafiku.

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se rrugët janë të kalueshme për qarkullim të automjeteve, megjithatë  janë shpërndarë disa fotografi ku shihet se rrugët gjatë mesnatës kanë qenë vështirë të kalueshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat