Gjilan: Inspektori komunal dënohet me dy vjet burgim për marrje ryshfeti - Bota Sot
Gjilan: Inspektori komunal dënohet me dy vjet burgim për marrje ryshfeti

Gjilani

Gjilan: Inspektori komunal dënohet me dy vjet burgim për marrje ryshfeti

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 10:24
Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpallur fajtor të akuzuarin B.A. për veprën penale të marrjes së ryshfetit.

“I akuzuari shqiptar, dyshohet se gjatë muajit nëntor 2015 në cilësinë e personit zyrtar – Inspektor i Ndërtimit, fillimisht ka kërkuar ryshfet në shumë prej 5 mijë euro, nga i dëmtuari A. I, që të mos rrënojë një pjesë të objektit i cili ishte mbi ndërtim, ndonëse ishte në kundërshtim me leje ndërtimore në objektin banesor, duke e ftuar në celular disa herë për tu takuar dhe më pas ka marr shumën e të hollave prej 3 mijë nga i dëmtuari”, thuhet në kumtesën e Gjykatës Themelore.

“Trupi gjykues pas shqyrtimit të gjitha shkresave të lëndës dhe dëgjimit të dëshmitarëve, ka shqiptuar një dënim prej dy vjet burgim dhe një dënim plotësues prej dy vjet ndalimi i funksioneve në administratën publike, pas vuajtjes së dënimit me burg”.

Në këtë rast gjykata ka shpall aktgjykim lirues për të akuzuarit V.Sh.,M.Sh., B.M. dhe A.B., po ashtu zyrtarë komunalë, pasi që nuk është vërtetuar se kanë kryer v

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera