Ndahen 800 mijë euro për ndërtimin e shtratit të Mirushës - Bota Sot
Ndahen 800 mijë euro për ndërtimin e shtratit të Mirushës

Gjilani

Ndahen 800 mijë euro për ndërtimin e shtratit të Mirushës

Më: 4 gusht 2018 Në ora: 13:14
Gjilan

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, priti sot në takim zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli dhe ushtruesin e detyrës së ministrit të Ambientit, Fatmir Matoshin, me të cilin nënshkruan një memorandum bashkëpunimi përmes së cilit nga qeveria do të ndahen 800 mijë euro për ndërtimin e shtratit të lumit Mirusha.

Haziri e mirëpriti përkrahjen përderisa Matoshi e Pacolli premtuan mbështetje për Gjilanin edhe në shumë projekte të tjera në këtë komunë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...