Nesër nis dezinsektimi në Gjilan - Bota Sot
Nesër nis dezinsektimi në Gjilan

Gjilani

Nesër nis dezinsektimi në Gjilan

Më: 6 gusht 2018 Në ora: 10:28
Foto ilustrim

Gjilani të martën nis me fazën e tretë të dezinsektimit, derisa u apelon bletarëve për kujdes.

“Me qëllim të shfarosjes së mushkonjave dhe insektet tjera të bezdisshme, Drejtoria e Shëndetësisë në Gjilan të fillon me fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor nga 7 deri më 10 gusht. Drejtori i Shëndetësisë në Gjilan, Selami Xhemaili, ka bërë të ditur se të gjitha kushtet atmosferike e mundësojnë realizimin sa më të mirë të fazës së tretë, e cila do të bëhet nga ora 20:00 deri në 24:00”, thuhet në njoftimin për media të komunës së Gjilanit.

Komuna apelon bletarët që gjatë kohës sa do të zgjas dezinsektimi, t`i mbajnë të mbyllura bletët e tyre në mënyrë që të mos rrezikohen nga preparati i dezinsektimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...