Komuna e Gjilanit nënshkruan marrëveshje me Parlamentin Studentor - Bota Sot
Komuna e Gjilanit nënshkruan marrëveshje me Parlamentin Studentor

Gjilani

Komuna e Gjilanit nënshkruan marrëveshje me Parlamentin Studentor

Më: 8 shtator 2018 Në ora: 16:45
Komuna e Gjilanit nënshkruan marrëveshje me Parlamentin Studentor

Komuna e Gjilanit dhe Parlamenti Studentor i Universitetit “Kadri Zeka”, në Gjilan, kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi, që parasheh mbështetjen nga ana e Komunës në disa fusha, si në bursa, përfaqësim të parlamentit studentor brenda e jashtë vendit, etj.

Kryetari i Komunës Lutfi Haziri, ka thënë se Komuna e Gjilanit me kapacitetet që ka, do të jetë gjithmonë mbështetëse e studentëve në programe të ndryshme që janë në favor të studentëve.

 “Marrëveshja e sotme me Parlamentin Studentor është në kuadër të përkrahjes për projekte studimore të Parlamentit studentor, mbështetje për programe të bursave dhe përfaqësimit në nivele të ndryshme brenda dhe jashtë vendit. Rasti konkret ku Komuna e Gjilanit përkrahë me këtë marrëveshje dy përfaqësues të Parlamentit për pjesëmarrjen në Samitin e paqes për rini në Seul të Koresë”, citohet të ketë thënë Haziri.

Kurse, Adrian Bajrami, kryetar i Parlamentit Studentor në Universitetin “Kadri Zeka”, ka shprehur falënderimin e tij për mbështetjen që kryetari i Komunës së Gjilanit, i ka dhënë përmes kësaj marrëveshje të bashkëpunimit studentëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...