Emra të mëdhenj që nuk duken në opinion, që Kosova mburret me ta! - Bota Sot
Emra të mëdhenj që nuk duken në opinion, që Kosova mburret me ta!

Hendboll

Emra të mëdhenj që nuk duken në opinion, që Kosova mburret me ta!

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2019 Në ora: 15:59
Ahmet Baliqi dhe Ferki Nici

Emrat të mëdhenj të sportit! Me vite e vite dëshmuan punë e rezultate në fushën e hendbollit.

Komuniteti i hendbollit mburret me emrat e mëdhenj, si Ferki Nici dhe Ahmet Baliqi.   

Dy emra të respektuar, një foto më shumë se një mijë fjalë, në fytyrën e tyre shihet një dashuri sportive. 

Mitrovicasit, dikur trajnerë të dëshmuar, sot pak shumë pak janë në opinionin sportiv, duket s’i të padukshëm, por respektin e kanë shumë të madh jo vetëm nga komuniteti i hendbollit. 

Që besa Ahmeti, djalin e ka pasur futbollist të dëshmuar. Është fjala për Emin Baliqin.
Ferkiu dhe Ahmeti, emra që nuk harrohen, që dhanë shumë për sportin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...