Islanda mposhti Portugalinë - Bota Sot
Islanda mposhti Portugalinë

Hendboll

Islanda mposhti Portugalinë

Më: 19 janar 2020 Në ora: 18:00
Islanda mposhti Portugalinë

Portugalia humbi edhe ndeshjen e dytë në fazën e dytë në Euro kundër Islandës dhe praktikisht humbi gjysmëfinalen.

Islandezët ishin më të mirë me 28:25 duke ndihmuar Slloveninë, e cila me fitore ndaj Hungarisë mund ti afrohet gjysmëfinales.

Janus Dadi Smarason me tetë gola ishte më efikasi te Islanda, kurse Miguel Martins dhe Antonio Area shënuan nga katër gola pēr Portugalinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat