Lojtarja më e mirë e Kosovës, flet nga Spanja: O Zot…

Hendboll

Lojtarja më e mirë e Kosovës, flet nga Spanja: O Zot…

Nga: Kemajl Goca Më: 21 mars 2020 Në ora: 14:39
Lojtarja më e mirë e Kosovës, flet nga Spanja: O Zot…

Hendbollistja më e mirë për vitin 2019 në Kosovë, e shpallur nga Federata e Hendbollit e Kosovë, Esma Muratoviq,  që jeton në Podgoricë, por nga kampionia e Kosovës, Istogu, kam shkuar në  ekipin e Spanjës, San Jose Obrero, tha se gjendja gjithnjë e më alarmante është në shtetin spanjoll nga virusi korona!

“O Zot, të gjithë jemi mbyllur nëpër shtëpi në Spanjë.

Kam një lutje për qytetarët e Kosovës, keni kujdes, zbatoni rregullat dhe rrini në shtëpi, që kjo gjendje të kalojë sa më shpejt”, tha sot nga Spanja, Esma për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Esma lutet për të gjithë popuj edhe për Kosovë që të ketë sa më pak pasoja nga ky armik i padukshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat