Vdes sportisti në moshën 20-vjeçare, ja arsyeja

Hendboll

Vdes sportisti në moshën 20-vjeçare, ja arsyeja

Nga: K. G. Më: 3 qershor 2021 Në ora: 16:14
Vdes sportisti në moshën 20-vjeçare, ja arsyeja

Hendbollisti i ligës së parë të Maqedonisë së Veriut, skuadrës “Butela”, Marko Bozhinovski (20 vjeç) ka vdekur në shtëpinë e tij në Shkup një ditë pas ndeshjes kundër Eurofarm 2.

Ai ishte anëtar i ekipit kombëtar dhe dyshohet pas një sulmi në zemër.

“Vetëm pesë ditë pasi hendbolli maqedonas u godit nga një tragjedi, ku portieri i kombëtares së Maqedonisë, Nikola Danilovski, në moshën 25 -vjeçare humbi jetën në liqenin e Ohrit, ngjan  edhe një tragjedi tjetër.

“Hendbollisti Bozhinovski vdes një ditë pas fitores në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj ekipit të dytë të Eurofarm Pelister (29:28), në të cilin ai shënoi dy gola.

Ai vdiq nga një sulm në zemër kur ishte në gjumë”, raportojnë mediat maqedonase.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat