Kosova po përballet me telashe

Hendboll

Kosova po përballet me telashe

Më: 4 qershor 2021 Në ora: 12:13
Kosova po përballet me telashe

Të enjten kombëtarja e Kosovës luajti edhe pa Mirela Gjikokajn, ndërsa lëndim kishte edhe Marigona Hajdari.

Mungojnë edhe Leonora Demaj, Albana Arifi, Kristina Ukaj dhe plot lojtare të tjera.

Por lojtaret që janë në grumbullim kanë dhënë më të mirën ndaj Qipros. Janë angazhuar maksimalisht si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Me paraqitjen e tyre është ndarë i kënaqur selektori Agron Shabani, që ka vlerësuar paraqitjen.

Sonte prej orës 19:30 është ndeshja e dytë ndaj Luksemburgut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat