Vdes papritur sportistja në moshën 38-vjeçare

Hendboll

Vdes papritur sportistja në moshën 38-vjeçare

Nga: K.Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 18:27
Vdes papritur sportistja në moshën 38-vjeçare

Media në Maqedoninë e Veriut raportojnë për vdekjen e hendbollistes nga Ukraina, Julia Portjanko.

“Një lajm tragjik tronditi hendbollin e Maqedonisë gjatë këtij mëngjesi, pasi ish -pjesëtarja e përfaqësueses Julia Nikoliç (Portjanko) vdiq papritur mbrëmë në moshën 38 -vjeçare.

Burime pranë të ndjerës zbulojnë se ajo ndërroi jetë pas një sulmit në zemër. Julia po kthehej nga Greqia. Momenti fatal ndodhi pranë Velesit, ku ajo humbi vetëdijen dhe vdiq në vend.

Julia Nikoliç shënoi një epokë në hendbollin maqedonas, e cila luajti në fanellën e Kometal Gjorgje Petrov. Përveç se ishte kampion evropian, Nikoliç ishte gjithashtu edhe pjesë e WHC Vardarit”, raporton “Ekipa.mk".

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat