Dervishi i viteve të 80-ta - Bota Sot
Dervishi i viteve të 80-ta

Hendboll

Dervishi i viteve të 80-ta

Nga: K.Goca Më: 28 dhjetor 2017 Në ora: 13:10
Dervish Berisha

Dervish Berisha ka qenë prej hendbollistëve më të mirë të viteve të 80-ta, i cili një periudhë ka luajtur në Deçan, Vëllaznim të Gjakovës, Trepçë të Mitrovicës etj. Një periudhë në elitën e hendbollit ish jugosllav, më shumë në Ligën Dytë Federative, por ka qenë aq i shpejt, aq shpërthyes dhe me efikasitet të lartë.

Image

Mund ta veçojmë një foto të tij se sa atraktiv ka qenë dhe madje e kishte shënuar edhe 18 gola për fitoren e Vëllaznimit kundër Deçanit, me rezultat 37:27, në ndeshjen e Ligës së Kosovës në vitet e 80-ta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera