Ushtarët e UÇK-së të plagosur në Koshare, 1999 - Bota Sot
Ushtarët e UÇK-së të plagosur në Koshare, 1999

Historia

Ushtarët e UÇK-së të plagosur në Koshare, 1999

Më: 9 dhjetor 2017 Në ora: 18:12
Koshare

Si pasojë e luftimëve të ashpëra në Betejën e Koshares, mes Ushtria Çlirimtare të Kosovës dhe forcave serbe shumë ushtarë shqiptarë janë vrarë dhe plagosur.

Në vide shihen disa ushtarë të plagur të UÇK-së të cilët dërgohen në spitalin e Kukësit, dhe disa ushtarë të plagosur më rëndë trasportohen më helikopter drejt Tiranës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera