Rrëqethëse: Shihni se si keqtrajtoheshin e vriteshin shqiptarët nga serbët - Bota Sot
Rrëqethëse: Shihni se si keqtrajtoheshin e vriteshin shqiptarët nga serbët

Historia

Rrëqethëse: Shihni se si keqtrajtoheshin e vriteshin shqiptarët nga serbët

Nga: B.S Më: 11 dhjetor 2017 Në ora: 15:51
Refugjatët shqiptarë

Associated Press ka publikuar një video, ku shihet shqiptarët e dëbuar nga Kosova nga kriminelët serbë.

Kjo video është bërë në Kukës të Shqipërisë, me 30 prill 1999, e ku mund të ndiqen rrëfimet e refugjatëve për krimet e policisë dhe ushtrisë serbe në Kosovë.

“Na kanë thënë ecni ju tash  burrat krejt i kanë marr përafërsisht qaty në fshatin tonë nja 10 burra janë kanë se ka pas burra shumë, jo veç të familjes teme po janë kanë edhe tezak edhe qashtu ilake që i kemi pas”, dekalron refugjatja, përcjellë “Bota sot”.

“I thoshin çoj gishtat thuaj Serbia, çoj tre gishta përpjetë edhe i vazhdonin torturën”, deklaroi plaku nga kampi i refugjatëve.

Ja video e plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera