Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Ç’duhet të dini për dietën Detox - Bota Sot
Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Ç’duhet të dini për dietën Detox

Këshilla mjekësore

Ndiheni të fryrë dhe të lodhur? Ç’duhet të dini për dietën Detox

Më: 11 janar 2020 Në ora: 11:20
Foto ilustrim

Një regjim ushqimor për të pastruar organizmin nga të gjitha toksinat e akumuluara për shkak të ushqimeve jo fort të shëndetshme. Një detoks i shkurtër i jep organizmit tonë një pastrim të brendshëm në nivel të thellë qelizor.

Ky eliminim i toksinave në organizmin tonë bëhet përmes mëlçisë, veshkave, sistemit limfatik, mushkërive dhe lëkurës.

•Sa ndihmon dieta detox 7 ditore?

•Si ta përgatisim atë në kushtet e shtëpisë?

•Çfarë është hidrokolonoterapia?

•Cilat janë ushqimet smart food?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat