Një avokado, një karrot dhe vitaminë E, dhe menjëherë do të ndodhë magjia në trupin tuaj - Bota Sot
Një avokado, një karrot dhe vitaminë E, dhe menjëherë do të ndodhë magjia në trupin tuaj

Këshilla mjekësore

Një avokado, një karrot dhe vitaminë E, dhe menjëherë do të ndodhë magjia në trupin tuaj

Më: 16 mars 2018 Në ora: 21:28
Ilustrim

Trupi gjithmonë do të kërkojë kujdes të caktuar prej nesh në mënyrë që të funksionojë perfekt.

Për të patur një lëkurë të mirë është shumë e nevojshme ta ushqejmë sa më mirë që të mundemi.

Vitamina E është themelore, prandaj sot ne do t’ju mësojmë sesi ta përdorni atë në mënyrë që të mund të përfitoni sa më shumë.

Këto janë mundësitë që mund të bëni me vitaminën E:

Opsioni 1

Miksoni tulin e një karote me tulin e një avokadoje. Pas kësaj shtoni lëngun e kapsulës së vitaminës E.

Aplikojeni këtë masë në fytyre dhe e lini të veprojë përreth 20 minuta.

Në fund e shpëlani me ujë të ftohtë.

Çelësi i lëkurës së shëndetshme është që të ketë ushqyesit e nevojshëm në mënyrë që ajo të rigjenerohet dhe të jetë në gjendje të ketë atë estetikë që ne kërkojmë.

Ne gjithashtu ju rekomandojmë të pini shumë ujë, pasi ndihmon jo vetëm për lëkurën, por për shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera