Nesër mot pranveror, këto janë temperaturat - Bota Sot
Nesër mot pranveror, këto janë temperaturat

Kosova

Nesër mot pranveror, këto janë temperaturat

Më: 28 mars 2019 Në ora: 21:25
Foto ilustruese

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale për ditën e nesërme në qytetet kryesore të vendit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...