Mbahet aksion pastrimi në Banjë të Istogut - Bota Sot
Mbahet aksion pastrimi në Banjë të Istogut

Kosova

Mbahet aksion pastrimi në Banjë të Istogut

Më: 10 korrik 2019 Në ora: 07:52
Foto ilustrim

Let’s Do It ka bërë të ditur se sot do të mbahet aksion pastrimi në fshatin Banjë të Istogut.

Për pastrimin e kësaj deponie katër hektarësh “Let’s Do It” do t’i bashkohen edhe akterë të tjerë përgjegjës për mjedisin, si Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Ministria e Infrastrukturës, Komuna e Istogut, Forca e Sigurisë së Kosovës.

Kjo deponi e madhe gjendet afër Shkollës “Trepça”, ndërsa për pastrimin e plotë të saj llogariten së paku 10 ditë pune.

Zona e cila do të pastrohet, do të shndërrohet në hapësirë të gjelbëruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat