Moti për pesë ditët e ardhshme

Kosova

Moti për pesë ditët e ardhshme

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 19:59
Foto

Gjatë pesë ditëve të ardhshme vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Kjo situatë meteorologjike do të kushtëzojë mot me diell dhe vranësira të herë-pas-hershme, të cilat ditën e hënë dhe të martë do të mundësojnë mot jo stabil dhe vende–vende me reshje të izoluara shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga verilindja me shpejtësi maksimale deri 11 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat