Ambasada amerikane falënderon Forcat Ajrore për shërbimin në Kosovë - Bota Sot
Ambasada amerikane falënderon Forcat Ajrore për shërbimin në Kosovë

Kosova

Ambasada amerikane falënderon Forcat Ajrore për shërbimin në Kosovë

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 17:39
Foto

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka falënderuar Frocat Ajrore amerikane për shërbimin në Kosovë.

Këtë urim ambasada e ka bërë me rastin e 72 vjetorit të themelimit të këtij njësiti.

“Ne i përshëndesim anëtarët e Forcave Ajrore të Shteteve të Bashkuara që shërbejnë këtu në Kosovë dhe gjetkë. U dëshirojmë Forcave Ajrore një ditëlindje të lumtur”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...