Nuk e kaloi pragun, vjen reagimi i parë nga Gëzim Kelmendi - Bota Sot
Nuk e kaloi pragun, vjen reagimi i parë nga Gëzim Kelmendi

Kosova

Nuk e kaloi pragun, vjen reagimi i parë nga Gëzim Kelmendi

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 07:45
Gëzim Kelmendi

Kryetari i Partisë FJALA, Gëzim Kelmendi, thotë se pavarësisht se partia e tij nuk arriti të bëhet pjesë e Kuvendit të Kosovës, nuk do të dorëzohen.

Ai thotë se do të vazhdojnë të punojnë për të mirën e popullit dhe shtetit, ndërsa uron partitë fituese.

Nga 95.41 % e votave të numëruara, FJALA ka arritur 0.38 %, apo gjithsej 2910 vota.

Postimi i tij:

Të nderuar qytetarë,

Më lejoni që në emrin tim dhe në emër të Partisë FJALA të iu falënderoj për mbështetjen që na keni dhënë.

Ne Partia FJALA në këto zgjedhje nuk arritëm të bëhemi pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Por ne nuk do të dorëzohemi, ne do të vazhdojmë të punojmë për të mirën e popullit tonë dhe shtetit tonë.

Ndërsa votuesve të partive tjera politike iu uroj fitoren dhe suksesin e arritur për tu bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

ZOTI e bekoftë popullin tonë dhe shtetin tonë.

Gëzim Kelmendi

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...