Parashikimi i motit: Kështu do të jenë temperaturat - Bota Sot
Parashikimi i motit: Kështu do të jenë temperaturat

Kosova

Parashikimi i motit: Kështu do të jenë temperaturat

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 07:20
Foto ilustrim

Në fundjavë mbetet mot i butë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Të hënën në mëngjes priten reshje të dobëta shiu.

Edhe gjatë kësaj periudhe temperaturat e ajrit mbeten mbi vlera mesatare, edhe pse me tendencë të rënies së lehtë. Minimalet do të luhaten nga 6C deri në 8C, e maksimalet nga 14C deri në 16C.

16.11 – Butë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell.
17.11 – Butë, kryesisht me vransira. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.
18.11 – Në mëngjes vende-vende priten reshje të dobëta shiu. Ditën intervale më të gjata me diell.
19.11-20.11 – Ditën e martë butë, kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Të mërkurën, kryesisht vranët, e gjatë ditës priten edhe reshje lokale shiu.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 3-8m/s. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje mbi vlera normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat