Parashikimi i motit për tri ditët e ardhshme

Kosova

Parashikimi i motit për tri ditët e ardhshme

Më: 22 shtator 2020 Në ora: 06:48
Ilustrim

Paradite kryesisht me diell. Ditën shumë ngrohtë, me vransira dhe diell. Përreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu me bubullimë. Temperaturat në vise të ulëta 10C deri 28C, e në vise malore 10 deri 20C. Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 3-10m/s. Indeksi UV: 6.

23.09.2020 - Jo shumë ngrohtë, kryesisht me vransira dhe erë, ditën intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Temperaturat në vise të ulëta do të luhaten nga 13C deri 26C, e në vise malore 10C deri 17C. Era do të fryj mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 6-15m/s. Indeksi UV: 4.

Image
Pasqyrë e motit për tri ditët në vijim, për disa vende të zgjedhura në Kosovë, përgjatë mëngjesit, ditës dhe natën.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat