Dy të rinj nga Skenderaj anëtarsohen në AAK

Kosova

Dy të rinj nga Skenderaj anëtarsohen në AAK

Nga: A.SH Më: 19 janar 2021 Në ora: 09:50
Foto nga takimi

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka prezantuar dy të rinjë nga Skenderaj të cilët janë antarësuar në AAK.

Ai është Feriz Shala nga Buroja dhe Diellza Rexhepi.

Postimi në Facebook:

Në listën e Aleancës nga Skenderaj, janë dy të rinj nga familje atdhetare.

Feriz Shala nga Buroja, bir i invalidit të luftës dhe të burgosurit politik Avni Shala, është student i Psikologjisë, i angazhuar në organizatën rinore të Aleancës që nga fillimi i aktivitetit të tij në politikë.

Më e reja në moshë në listën e kandidatëve të Aleancës, është nëntëmbëdhjetë vjeçarja nga Kopiliqi i Epërm Diellza Rexhepi, bijë e invalidit të luftës Naser Rexhepi. Ajo është laborante e Biologjisë. E përgëzoj për guximin dhe ambicien e saj për të qenë pjesë e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Ju priftë e mbara!

RH

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat