Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

Kosova

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së

Më: 27 shkurt 2021 Në ora: 12:19
Hasan (Nezir) Sadiku

Ndërroi jetë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Sot ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Hasan (Nezir) Sadiku.

Sadiku ka qenë një ndër ushtarët e parë të Zonës Operative të Shalës.

Hasan Sadiku ishte dhe babai i dëshmorit, Agim Sadiku.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat