Shi e borë në dy ditët e ardhshme

Kosova

Shi e borë në dy ditët e ardhshme

Më: 13 prill 2021 Në ora: 17:01
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbretëroj në dy ditët e ardhshme.

Të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore.

Ndërsa të enjten mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga veriperëndimi 1-6 m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat