Vdes profesori i Universitetit të Prishtinës

Kosova

Vdes profesori i Universitetit të Prishtinës

Më: 15 shtator 2021 Në ora: 13:45
Foto ilustrim

Sot ka ndërruar jetë profesori i Universitetit të Prishtinës, Dr. Qani Kadiri në moshën 58 vjeçare.

I ndjeri ka ligjëruar në fakultetin e ndërtimtarisë.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur Universiteti i Prishtinës.

Ai ishte profesor shembullor, puna, angazhimi dhe qasja reale ndaj shoqërisë lanë gjurmë në shumë gjenerata të studentëve të Universitetit ku ai ligjëroi”, thuhet në njoftimin e UP-së.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat