Sot mot i ftohtë, mundësi për reshje shiu

Kosova

Sot mot i ftohtë, mundësi për reshje shiu

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 07:00
Ilustrim

Java nis me mot të ngrohtë dhe me diell. Nga e marta rënie e temperaturave dhe vransira. Në pjesën e dytë të javës kthjellime me mëngjese mjaft të ftohta.

21.09 - Më ftohtë, kryesisht me vransira. Vende-vende mundësi për riga shiu.

22.09 - Ftohtë, kryesisht me vransira, me mundësi për riga lokale shiu.

23.09 - Pas mëngjesit më të ftohtë, ditën kryesisht me diell.

24.09 - Kryesisht me diell.

Temperaturat minimale luhaten nga 9C deri 13C, të enjten e të premten mund të zbresin edhe deri në 5C e 6C. Maksimalet të hënën në rritje deri në 25C, e deri ditën e mërkurë zbresin në 17C.

Të hënën do të fryjë erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 7-15m/s, e prej së martës kryesisht nga verilindja lehtë dhe mesatare 4-10m/s.

Shtypja atmosferike në rënie ditën e hënë, e nga e marta shënon rritje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat