Mbahet ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit - Bota Sot
Mbahet ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit

Kosova

Mbahet ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 07:29
Ilustrim

Me moton “Zbulim i hershëm – mbijetesë”, organizohet ecja tradicionale kundër kancerit të gjirit.

Për herë të njëmbëdhjetë me radhë, sot në orën 12:00 para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, do të fillojë ecja tradicionale që synon ndërgjegjësimin e shoqërisë për rrezikun nga kanceri i gjirit.

“Qëllimi i këtij manifestimi është të bëjë ndërgjegjësimin e shoqërisë për rrezikun nga kanceri i gjirit dhe krijimin e kushteve më te mira për zbulimin e hershëm dhe trajtimin optimal të kësaj sëmundje në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Qendrës Kosovare për Luftimin e Kancerit të Gjirit “Jeta/Vita”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera