Kosova në një grup me Anglinë, ky është reagimi i Vlora Çitakut - Bota Sot
Kosova në një grup me Anglinë, ky është reagimi i Vlora Çitakut

Kosova

Kosova në një grup me Anglinë, ky është reagimi i Vlora Çitakut

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 17:29
Vlora Çitaku ka shkruar pas shortimit të Kosovës në një grup me Anglinë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku ka shkruar pas shortimit të Kosovës në një grup me Anglinë.

Ajo në një postim në Facebook, ka thënë se 20 vjet me parë, burra dhe gra erdhën për ta çliruar Kosovën.

“20 vjet më parë, burra dhe gra të rinj anglezë erdhën në uniforma, si shenjtorë që marshonin, duke çliruar vendin tim Kosovën. Vitin e ardhshëm, ne mirëpresim #Anglinë në #Prishtinë. Për kualifikimet në Euro2020. ”, ka shkruar Çitaku.

Në këto kualifikime, Kosova do të luaj për herë të parë dhe është shortuar në grupin A.

Në këtë grup luajnë edhe Anglia, Çekia, Mali i Zi dhe Bullgaria.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...