Ky do të jetë moti për këtë vikend - Bota Sot
Ky do të jetë moti për këtë vikend

Kosova

Ky do të jetë moti për këtë vikend

Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 23:21
Foto ilustrim

Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion normal atmosferik.

“Gjatë ditës së shtunë pritet që të ketë zhvillim të vranësirave të cilat nuk do të jenë stabile dhe në shumë territore parashihet të bie shi”, thuhet në raportin e IHMK-së.

Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet e ndryshme me shpejtësi 1-6m/s.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...