Ishte shpallur i vdekur dhe çdo gjë ishte bërë gati për varrimin, pak minuta i shpëtojnë jetën 20-vjeçarit - Bota Sot
Ishte shpallur i vdekur dhe çdo gjë ishte bërë gati për varrimin, pak minuta i shpëtojnë jetën 20-vjeçarit

Kronikë e zezë

Ishte shpallur i vdekur dhe çdo gjë ishte bërë gati për varrimin, pak minuta i shpëtojnë jetën 20-vjeçarit

Më: 6 korrik 2019 Në ora: 17:07
Foto ilustirm

Duket si një ngjarje e trilluar, por kanë qenë pak minuta që i kanë shpëtuar jetën 20-vjeçarit Mohammad Furqan në qytetin e Lucknow, në Indi.

I riu ishte shpallur i vdekur nga mjekët dhe kur çdo gjë ishte bërë gati për varrimin, ai dha shenja jete.

Familjarët e Mohammad kanë treguar për ‘Hindustan Times’ se djali kishte qëndruar disa ditë në spital, pas një aksidenti ku ishte përfshirë.

Por pasi kishin paguar rreth 10 mijë paund, mjekët u kanë kërkuar familjarëve para të tjera për të vazhduar trajtimin. Për shkak se familja nuk kishte më para për të financuar trajtimin, mjekët e kishin shpallur të vdekur 20-vjeçarin.

“Ne ishim përgatitur për varrimin kur pamë se ai po lëvizte gjymtyrët. E dërguam menjëherë në spital dhe mjekët konfirmuan se është gjallë”, kanë thënë familjarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...