Tentoi të vrasë me automatik moshatarin, vetëdorëzohet 21-vjeçari - Bota Sot
Tentoi të vrasë me automatik moshatarin, vetëdorëzohet 21-vjeçari

Kronikë e zezë

Tentoi të vrasë me automatik moshatarin, vetëdorëzohet 21-vjeçari

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 12:46
Ilustrim

Një 25-vjeçar është vetëdorëzuar në polici, pasi ishte shpallur në kërkim.

Policia bën me dije se R.F, 25 vjeç banues në Bilisht është autori i dyshuar i tentativës së vrasjes me armë zjarri të një 21-vjeçari, ndodhur me datë 05.08.2019.

Veprat penale - Policia njofton se: "Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje, mbetur në tentativë” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve e municionit", sepse pas një konflikti të çastit me shtetasin K.B, 21 vjeç, ka tentuar ta vrasë me armë zjarri tip automatik këtë të fundit".

Specialistët për Hetimin e Krimeve, kryen veprimet e mëtejshme proceduriale për ndalimin e këtij shtetasi dhe materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...