E mitura në Klinë u godit për vdekje nga treni, detaje të reja nga policia

Kronikë e zezë

E mitura në Klinë u godit për vdekje nga treni, detaje të reja nga policia

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen e të miturës në Klinë gjatë ditës së djeshme në Klinë.

Policia ka treguar se viktima e gjinisë femërore, gjersa ishte duke kaluar hekurudhën, është goditur nga treni i udhëtarëve në relacionin Pejë-Prishtinë

Si pasoj, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore ku dhe ndërron jetë.

Me vendim të prokurorit drejtuesi i trenit mashkull K-Shqiptar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, kurse trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat