Për 24 orë afro 1 mijë shoferë të dënuar - Bota Sot
Për 24 orë afro 1 mijë shoferë të dënuar

Kronikë e zezë

Për 24 orë afro 1 mijë shoferë të dënuar

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 10:00
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet dhe arrestimet gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas tyre, në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së diel kanë ndodhur 34 aksidente komunikacioni. 13 prej tyre me të lënduar, ndërsa 21 tjera vetëm më dëme materiale.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 941 tiketa trafiku. Ndërsa, për vepra të ndryshme penale ka arrestuar 7 persona, ku 5 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.

Gjatë ditës së shtunë policia ka shqiptuar 1 mijë e 152 tiketa dënim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...