Aksident me fatalitet në Autostradën “Ibrahim Rugova”, 2 të vdekur e disa të lënduar

Kronikë e zezë

Aksident me fatalitet në Autostradën “Ibrahim Rugova”, 2 të vdekur e disa të lënduar

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 11:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Një aksident fatal ka ndodhur sot në Autostradën “Ibrahim Rugova”, konkretisht në km e 36-të Vërmicë-Prishtinë (fshati Peqan Suharekë).

Në aksident humbën jetën dy persona, dhe 3 të tjerë janë lënduar, thuhet në njoftimin e policisë.

Në aksident ishin të përfshira dy automjete (një furgon udhëtaresh dhe një kamion).

Të gjithë janë shtetas të Shqipërisë.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj dhe të gjitha ekipet emergjente janë në vendin e ngjarjes.

Kahja e autostradës në drejtim të Prishtinës është bllokuar, automjetet po orientohen në rrugë alternative.

***

Një aksident fatal ka ndodhur në Autostradën “Ibrahim Rugova” afër Peqanit.

Dy janë të vdekur, 4 të lënduar dhe një në gjendje të rëndë.

“Të gjithë janë shtetas të Shqipërisë. Jam në vendin e ngjarjes dhe të gjitha ekipet emergjente ndodhen këtu”, ka bërë të ditur kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, i cili ishte në vendin e ngjarjes.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat