Snajper, pushkë e automatik – policia gjen arsenal armësh në Gjakovë - Bota Sot
Snajper, pushkë e automatik – policia gjen arsenal armësh në Gjakovë

Kronikë e zezë

Snajper, pushkë e automatik – policia gjen arsenal armësh në Gjakovë

Më: 19 shkurt 2020 Në ora: 11:14
Foto ilustrim

Në dy operacione policore në Gjakovë janë arrestuar dy persona dhe konfiskuar disa armëve ilegale.

Sektori i hetimeve i Stacionit Policor në Gjakovë pas pranimit të informatave lidhur me dyshimin e bazuar për armbajtës pa leje, sot më dt.19.02.2020 rreth orës 07:00 në fshatin Rracaj të Gjakovës ka ndërmarr dy bastisje në dy lokacione të ndryshme.

Kontrolli i shtëpive dhe objekteve përcjellëse në këto dy lokacione është bërë në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorin e Shtetit dhe bazuar në Urdhëresën e Gjygjtarit të procedurës paraprake.

Gjatë kontrollit të lokacionit të parë, të shtëpisë së personit D. B ( dl. 21.09.1968) ka gjetur dhe konfiskuar armët si vijonë :

Një pushkë gjysëm automatike kal. 7.62 X35mm me nr. serik 325142 prodhim –Poliqan , Shqipëri

Një Pistoletë me gas nr. serik 1371208

Një karikator ( i pistoletës me gas)

Nëntë fishek kal.NN

Një par dylbi model “KONUS”

Gjatë kontrollit në lokacionin e dytë në shtëpinë e A. B gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar këto armë:

Një pushkë –snajper nr. serik 262773 kal. NN prodhim Kragujevac –Serbi

Një pushkë sportive (ajrore) model “KRAL” me dylbi nr. serik S-57661

Pas intervistimit, dy të dyshuarit me urdhër të Prokurorit të shtetit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat