Policia i gjen kallashnikov e 14 fishekë, arrestohet një person në Pejë

Kronikë e zezë

Policia i gjen kallashnikov e 14 fishekë, arrestohet një person në Pejë

Më: 20 tetor 2020 Në ora: 10:37
Foto ilustrim

Në fshatin Vitomiricë të Pejës, mbrëmë rreth orës 17:00, është  arrestuar një person i dyshuar për armëmbajtje pa leje.

Nja ky person janë konfiskuar një armë AK-47, dy karikator dhe 14 fishekë të kalibrit 7.62mm.

Media mëson se i dyshuari ua kishte huazuar armën disa personave, të cilët e kishin përdorur atë për të kryer veprën penale të grabitjes së armatosur.

I dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat