Therret një person në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Kronikë e zezë

Therret një person në lagjen “Dardania” në Prishtinë

Më: 2 mars 2021 Në ora: 19:22
Foto ilustrim

Një person është therrur me thikë pas një mosmarrëveshje.

Rasti ka ndodhur sot rreth orës 14:00 në lagjen “Dardania” në Prishtinë.

Viktima është dërguar për trajtim në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Kështu tha Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës.

“Rreth orës 14:00 kemi pranuar informatën për një mosmarrveshje në lagjen Dardania në Prishtinë. Me të marrë informatën njësitet e stacionit policor jugu kanë dalë në vendin e ngjarjes. Bazuar në informacionet e para dyshohet që viktima një mashkull, ka marrë plagë nga një mjet i mprehtë dhe i njëjti është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Aktualisht po vazhdon puna për zbardhjen e rrethanave dhe motiveve që karakterizojnë ngjarjen”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat