Premtonte punë në Gjermani kundrejt pagesës, arrestohet 29 vjeçarja

Kronikë e zezë

Premtonte punë në Gjermani kundrejt pagesës, arrestohet 29 vjeçarja

Më: 10 prill 2021 Në ora: 10:42
Ilustrim

Një 29-vjeçare është arrestuar pasi akuzohet për mashtrim.

Shtetasja me iniciale V.G nëpërmjet mashtrimit ka falsifikuar dokumentacione dhe kontrata pune si dhe u premtonte shtetasve të ndryshëm se do ti punësonte në shtetin Gjerman, duke përfituar shuma të ndryshme në lekë dhe euro.

Më datë 09.04.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasen V. G., 29 vjeçe,  sepse nëpërmjet mashtrimit ka falsifikuar dokumentacione dhe kontrata pune si dhe u premtonte shtetasve të ndryshëm se do ti punësonte në shtetin Gjerman, duke përfituar shuma të ndryshme në lekë dhe euro.

Materialet i kaluan Prokurorisë, së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat