Nëna braktis fëmijën e saj në Prishtinë, e la vet dhe nuk u kthye më

Kronikë e zezë

Nëna braktis fëmijën e saj në Prishtinë, e la vet dhe nuk u kthye më

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 08:45
Foto ilustrim

Dje u raportua për një rast të keqtrajtimit të fëmijës në Prishtinë. Por siç duket edhe ngjarjet e tilla po rriten dita ditës.

Prokurorisa thuhet se kanë filluar hetimet ndaj një nëne në Prishtinë, pasi që e njëjta e kishte lënë fëmijën e saj, të mitur, pa përkujdesje.

Sipas burimeve rasti dyshohet të ketë ndodhur në rrugën “Kadri Bajra” në Prishtinë, rreth orës 17:00.

Rasti ndaj nënës së dyshuar është hapur si “keqtrajtim apo braktisje e fëmijës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat