Policia gjen 100 bimë kanabis të mbjellura

Kronikë e zezë

Policia gjen 100 bimë kanabis të mbjellura

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 08:56
Ilustrim

Policia e Kosovës, mbrëmë rreth orës 18:00, në fshatin Miradi e Ulët ka arritur të gjej një tokë të punuar me 100 bimë të egra narkotike kanabis.

Bimët janë asgjësuar nga njësiti përkatës dhe janë marrë disa mostra për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar.

Raporti i plotë i Policisë së Kosovës:

Fsh. Miradi e Ulët, Fushë Kosovë 23.07.2021 – 18:00. Njësiti policor ka dalë në një lokacion pasi kishin informatë se aty janë  mbjellë bimë narkotike. Në vendin e ngjarjes janë vërejtur se kishte të mbjella rreth 100 bimë të egra narkotike kanabis. Bimët janë asgjësuar nga njësiti përkatës dhe janë marrë disa mostra për ekzaminim. Rasti është duke u hetuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat