Aktakuzë ndaj shtatë personave për falsifikim të parasë dhe mbajtje të armëve

Kronikë e zezë

Aktakuzë ndaj shtatë personave për falsifikim të parasë dhe mbajtje të armëve

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë - Departamentin Special, kundër shtatë të akuzuarve.

Prokuroria Speciale njofton se kundër gjashtë (6) të akuzuarve me inicialet, E.K., N.G., H.K., Z.K., V.K. dhe V.K., aktakuza është ngritur në drejtim të veprës penale "Falsifikim i parasë" nga neni 296 paragrafi 2, lidhur me nenin 31 të KPRK-së.

“Kundër një të akuzuari me inicialet S.K., Prokuroria ka ngritur aktakuzë në drejtim të veprës penale ‘Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’ nga neni 366 paragrafi 1 të KPRK-së thuhet në komunikatën e Prokurorisë Speciale. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat